Lietuvos ūkio subjektai 2010 m. liepos 1 d.
Statistikos departamentas praneša, kad pirmąjį 2010 m. pusmetį buvo įregistruoti 4453 ūkio subjektai. Palyginti su pirmuoju 2009 m. pusmečiu, kai buvo įregistruoti 4005 ūkio subjektai, jų skaičius padidėjo 12,7 procento. Daugiausia ūkio subjektų įregistruota Vilniaus apskrityje, mažiausiai – Tauragės apskrityje.
Per pirmąjį 2010 m. pusmetį, palyginti su tuo pačiu 2009 m. laikotarpiu, Lietuvoje buvo išregistruota 54 procentais daugiau ūkio subjektų. Didžiausi pokyčiai, palyginti su pirmuoju 2009 m. pusmečiu, užfiksuoti administracinės ir aptarnavimo veiklos, profesinės, mokslinės ir techninės veiklos, mažiausi – žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės bei švietimo srityse.
VERSLUMAS LIETUVOJE 2009 M.
2010 m. sausio 1 d. duomenimis, Lietuvoje buvo 185 660 veikiančių įmonių ir fizinių asmenų, vykdančių ekonominę veiklą. Palyginti su 2009 m. sausio 1 d. duomenimis, jų skaičius sumažėjo 0,9 procento. 1000 gyventojų tenka 56 veikančios įmonės ir juridiniai asmenys. Verslumas šalyje išliko nepakitęs.
VEIKIANTYS LIETUVOS ŪKIO SUBJEKTAI 2010 M. LIEPOS 1 D.
2010 m. liepos 1 d. duomenimis, Lietuvoje buvo 82 018 veikiančių ūkio subjektų Tai sudarė 46,3 procento visų įregistruotų ūkio subjektų. Palyginti su 2009 m. liepos 1 d. duomenimis, veikiančių ūkio subjektų sumažėjo 1,6 procento, o palyginti su 2008 m. liepos 1 d. – padaugėjo 1,8 procento.
Veikiančiu ūkio subjektu laikomas Juridinių asmenų registre įregistruotas subjektas, teikiantis statistines ataskaitas atitinkamiems Statistikos departamento skyriams, įmonių deklaracijas ir metinius balansus – valstybinei mokesčių inspekcijai, ataskaitas – Socialinio draudimo fondo valdybos skyriams, be to, turintis darbuotojų ir (arba) pajamų.
Veikiančių įmonių sąrašas rengiamas kartą per metus spalio 15 d. Gegužės mėn. iš sąrašo išbraukiamos išregistruotos įmonės ir patikslinama veikiančiųjų įmonių veikla, teisinis statusas, rūšis ir kontaktinė informacija. Į įregistruotų ir veikiančių ūkio subjektų skaičių neįtraukiami įmonių filialai ir atstovybės.
Veiklos rūšys priskiriamos remiantis Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriumi. Nurodoma pagrindinė ekonominės veiklos rūšis nustatoma pagal sukuriamos pridėtinės vertės dalies dydį, lyginant visas ūkio subjekto vykdomų veiklų sukuriamos vertės dalis.
LIETUVOS ĮMONIŲ DEMOGRAFIJA 2009 M. SAUSIO 1 D.
Įmonėmis laikomi veikiantys juridiniai ir fiziniai asmenys, užsiimantys ekonomine veikla (išskyrus žemės ūkio) bei per metus turintys darbuotojų ir (arba) pajamų. Įmonės „gimimas“ fiksuojamas tada, kai pradedama reali veikla (pagaminama produkcija arba įdarbinami darbuotojai). Įmonės „gimimo data“ gali būti vėlesnė nei registracijos data Juridinių asmenų ar fizinių asmenų registruose. Jei įmonė pakeičia veiklą, prisijungia įmonę ar atsiskiria nuo kitos įmonės, stabdo veiklą, bet ją atnaujina per dvejus metus, ji nėra laikoma „gimusia“. Įmonės „mirtis“ fiksuojama tada, jei įmonė dvejus metus iš eilės nevykdė realios ekonominės veiklos, neturėjo nei darbuotojų, nei pajamų. „Mirties“ nefiksavimo sąlygos analogiškos „gimimų“ nefiksavimo sąlygoms. „Išgyvenusia“ įmone laikoma įmonė, kuri nuo „gimimo“ kasmet atitiko veikiančios įmonės reikalavimus.
.....
Čia galite atsisiųsti išsamią informaciją su lentelėmis PDF formatu
Komentarai
Komentarų nėra.