Apie mus: mūsų veikla ir pasiekimai

KLAIPĖDOS APSKRITIES DARBDAVIŲ ASOCIACIJA
jungia smulkiojo ir vidutinio verslo bendruomenę, siekia regione sudaryti palankią ekonominę, teisinę, politinę, socialinę, psichologinę aplinką smulkiajam ir vidutiniam verslui vystytis.

2015 m.

vasaris

2015.02.19

Socialinis forumas: Klaipėdos verslo diena 2015

2013 m.

Gruodis

2013.12.12

1. Socialinis forumas: Klaipėdos verslo diena 2013

2. Parodos atidarymas. Pasaulio šalys susivienijo unikalioje parodoje Kova su kontrabanda be sienų

2012 m.

Birželis

2012.06.13

Diskusija: Klaipėda – miestas be “šešėlio”!

Diskusijos iniciatoriai:
Klaipėdos apskrities darbdavių asociacija
Klaipėdos LEZ įmonės
Diskusijos dalyviai:
Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas
Klaipėdos VMI
Klaipėdos policijos komisariatas
Klaipėdos darbo biržą
Klaipėdos muitinė

Po diskusijos vyko akcija, kurios metu buvo dalinamos Klaipėdos mieste skrajutės bei atšvaitai su informacija apie “šešėlio” įtaką Klaipėdos miestui.

Apie tai spaudoje:
DelfiKlaipėda miestas be ‘šešėlio’
Vakarų ekspresasKlaipėdą siekama paversti miestu be ‘šešėlio’
LRTKlaipėda – miestas ‘be šešėlio’?
15 min.Klaipėdoje telkiamos jėgos kovai su ‘šešėliu’
Dienraštis Klaipėda – Stengsis išguiti iš Klaipėdos ‘šešėlį’

—————————————————————————————

Gegužė

2012.05.28

Klaipėdoje duris atveria prekybos mugė, kurioje savo sukurtus produktus ir paslaugas siūlys uostamiesčio gimnazijose, vidurinėse ir profesinėse mokyklose besimokantys moksleiviai. Tokio tipo mugė Lietuvoje rengiama pirmą kartą. Visą savaitę šurmuliuosiantis renginys – puiki proga jaunimui į dienos šviesą ištraukti savo idėjas ir patikrinti, ar jos įdomios vartotojams. Renginio organizatoriai tikisi taip paskatinti jaunimą kurti ir savo idėjas diegti nuosavame versle.
Išvysti, ką siūlo Klaipėdos moksleiviai, įsigyti jų gaminių bus galima nuo gegužės 29 d. iki birželio 2 d. Mugė šurmuliuos prekybos centre BIG2 (Taikos pr. 141, Klaipėda). Mugės darbo laikas: nuo 15 iki 19 val.
Plačiau apie moksleivių prekybinę mugę...
Dienraštis Vakarų ekspresas: Uostamiesčio moksleiviai kviečia į prekybos mugę FOTO galerija
Dienraštis Klaipėda: Uostamiesčio moksleiviai kviečia į prekybos mugę
Dienraštis Vakarų ekspresas: Prasideda Klaipėdos moksleivių prekybos mugė
ELTA: Uostamiesčio moksleiviai kviečia į prekybos mugę

—————————————————————————————

2012.05.25

Klaipėdos apskrities darbdavių asociacija dalyvauja darbinėje grupėje kuri atsakinga už švietimą, kultūrą, sportą ir jaunimą sritį kuriant Klaipėdos 2013 – 2020 metų strategiją.

—————————————————————————————

2012.05.23

Klaipėdos apskrities darbdavių asociacija dalyvauja darbinėje grupėje kuri atsakinga už verslo ir turizmo sritį kuriant Klaipėdos 2013 – 2020 metų strategiją.

—————————————————————————————

2012.05.11

Vyko susitikimas su Lietuvos Respublikos Ūkio ministru Rimantu Žyliumi. Susitikimo metu buvo kalbėta apie smulkiojo verslo padėtį Klaipėdos mieste, verslą kontroliuojančių institucijų darbo kokybę, neišnaudtas verslo galimybes. Su ministru buvo svarstoma kaip Ūkio ministerija galėtų prisidėti gerinant smulkiojo verslo aplinką, bei kaip būtų galima padidinanti turizmo srautus Klaipėdos mieste.

—————————————————————————————

2012.05.08

Vyko Klaipėdos Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos posėdis. Svarstyti klausimai:

 • 1. Smulkaus verslo pagrindu visuomeninio transporto paslaugų plėtra Klaipėdos regione
 • 2. Klaipėdos turgavietės prekybinės vietos kainos įtaka verslo aplinkai (anksčiau vykusių diskusijų pratęsimas)

Žurnalistai apie tai rašė:

—————————————————————————————

Balandis

2012.04.25

SVV TARYBA

I. Tema: Smulkaus verslo pagrindu visuomeninio transporto paslaugų plėtra Klaipėdos regione

Klausimai:
1. Kiek viešojo transporto sistema Klaipėdos mieste užtikrina reikiamą keleivių susisiekimą Klaipėdos teritorijoje? Kokie yra kokybiniai vertinimo kriterijai?
2. Kiek užtikrinamas priemiestyje gyvenančių žmonių susisiekimas su Klaipėda viešuoju transportu?
3. Kaip gyventojų mažėjimas Klaipėdos mieste paveikė viešojo transporto sektorių?
4. Kaip šiais metais įvyksianti dalies maršrutinių mikro autobusų integracija į bendrą viešąją transporto sistemą paveiks keleivių susisiekimo įpročius, ir kiek tokia pertvarka teigiamai pasitarnaus klaipėdiečiams?

Kviestiniai asmenys:
VŠĮ „Keleivinis transportas“ direktorius Gintaras Neniškis
Klaipėdos miesto savivaldybės transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus
Klaipėdos valstybinės kolegijos mokslo atstovai
Klaipėdos universiteto studentų sąjunga

II. Tema: Klaipėdos turgavietės prekybinės vietos kainos įtaka verslo aplinkai (anksčiau vykusių diskusijų pratęsimas)

Klausimai:
1. Naujosios turgavietės teikiamų paslaugų verslui kainų analizės pristatymas.
2. Pasiūlymai Klaipėdos turgavietėms, kurie didintų turgavietės patrauklumą verslininkams bei didintų Klaipėdos gyventojų užimtumo galimybes.

Kviestiniai asmenys:
Verslininkai, prekiaujantys Naujojoje turgavietėje

—————————————————————————————

2012.04.20

Klaipėdos viešbutyje buvo pristatytas Klaipėdos miesto gyventojų nuomonių tyrimas , kurio pagrindu bus rengiama Klaipėdos miesto strategija planas 2013 – 2020 metams . Rengiant miesto strategiją, verslo ir turizmo darbinėje grupėje dalyvaus KADA vadovas Aras Mileška.

—————————————————————————————

2012.04.04

Klaipėdos apskrities darbdavių asociacija priimta į Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybą prie Lietuvos respublikos Ūkio ministerijos . Šioje taryboje asociaciją atstovaus Gabija Skučaitė.

—————————————————————————————

Kovas

2012.03.29

Dalyvavome asociacijos “Mano miestas Klaipėda” rengtame “Užaugink verslo idėją” konkurso finale, vertinimo komisijos darbe. Konkurso tikslas – skatinti Klaipėdos jaunimą imtis verslo, mokymosi įstaigose įgytas teorines žinias taikyti realiose verslo situacijose, o svarbiausia – sudaryti jaunimui galimybę susipažinti su mūsų miesto gerovę kuriančiais verslininkais ir patikėti, kad Klaipėdoje galima laimingai ir oriai gyventi bei dirbti. Konkursas rengiamas jau treti metai iš eilės ir Asociacija nebeslepia ambicijų, kad šis renginys taptų tradiciniu. Konkurso populiarumas tarp Klaipėdos ir Vakarų Lietuvos regiono aukštųjų mokyklų studentų įrodė, kad jo reikšmė, skatinant jaunimo iniciatyva ir formuojant teigiamą Klaipėdos verslo ir verslininko įvaizdį jaunimo tarpe, yra didelė. Tai svarus postūmis, puoselėjant Klaipėdos miesto įvaizdį.

—————————————————————————————

2012.03.28

Klaipėdos SVV tarybos darbinės grupės susitikimo metu buvo svarstomas klausimas: “Verslo inkubatorių modeliai Klaipėdos mieste”.
Buvo aptarta:
Ar reikalingi verslo inkubatoriai Klaipėdos mieste?
Kokie turėtų būti verslo inkubatorių modeliai?
Kiek ir kuo galėtų prisidėti miesto valdžia?
Susitikimo metu vienbalsiai buvo prieita nuomonės, kad verslo inkubatoriai Klaipėdos miestui būtini, beliko nuspręsti, kokiu kelių turi būti einama, kad pasiekti geriausio rezultato.

—————————————————————————————

2012.03.22

Klaipėdos apskrities darbdavių asociacijos atstovas Vilniuje Emil Radzihovsky dalyvavo 2012 m. kovo 22 d. Vilniuje Ūkio ministerijos ir Teisingumo ministerijos rengtame seminare “Priežiūros tarnybų ir visuomenės dialogas: ar verslą tenkina konsultavimo būdai ir kokybė?”.

Seminare buvo aptariami konsultavimo kaip viešojo administravimo subjektų teikiamos paslaugos teisiniai aspektai; priemonės, užtikrinančios vienodą, instituciją saistantį konsultavimą; būdai, leidžiantys priežiūros institucijai sužinoti kliento – ūkio subjekto nuomonę apie teikiamų paslaugų kokybę bei įvertinti savo veiklos efektyvumą. Konsultavimas buvo aptartas neįprastu kampu: kliento pasitenkinimas buvo pasiūlytas kaip institucijos veiklos efektyvumo rodiklis.

Renginio metu sveikinimo žodžius tarė Ūkio ir Teisingumo ministrai. Pranešimus skaitė Pasaulio banko dukterinės organizacijos International Finance Corporation ekspertas, AB TEO LT Korporatyvinės komunikacijos skyriaus direktorius, Vidaus reikalų, Ūkio ir Teisingumo ministerijų bei Valstybinės mokesčių inspekcijos atstovai.

KADA atstovas E. Radzihovsky komentuoja renginį:

„Seminaro metu paaiškėjo, kad tam tikros pažangių priežiūros organų patirtis ir požiūris į verslo subjektų konsultavimą galėtų būti pavyzdys kitoms institucijoms. Tačiau tokio organo, kaip VMI, patirtis negali būti perimta be žymaus išteklių (tiek žmogiškųjų, tiek finansinių) padidėjimo. Todėl paminėtina seminaro pranešėjo Ūkio ministro padėjėjo A.Kuolo tezė, kad tokių veiklos optimizavimo instrumentų, kaip skambučių centrai, diegimas turi būti įvertintas priklausomai nuo institucijos darbo apimties, pobūdžio ir veiklos sąsajų su kitomis priežiūros institucijomis.

Beje, tam tikri priežiūros organų atstovai Pademonstravo didesnį atvirumą dialogui su verslu, bei pasiryžimą išnagrinėti verslo subjektų pasiūlymus dėl inspekcijų darbo. Seminare dalyvavęs International Finance Corporation atstovas, prižiūrintis kontrolės tarnybų Liberijoje ir Vakarų Sacharoje tobulinimą, pareiškė, kad Lietuvos patirtis (tokia, kaip pažangi skambučių centrų veikla) yra ypač naudingas pavyzdys jaunoms Afrikos ekonomikoms“.

—————————————————————————————

2012.03.21

Klaipėdos miesto Trišalėje taryboje Klaipėdos apskrities darbdavių asociacijos vadovas Aras Mileška pristatė smulkiojo verslo aplinką Klaipėdos mieste. Taip pat buvo kalbėta ko reikia, kad jaunimas nemigruotų iš Klaipėdos miesto, o sėkmingai įsitvirtintų pradėdami nuosavą verslą.
Dienraštis “Klaipėda”: *Verslininkai siūlo ugdyti verslumą nuo mokyklos suolo *

—————————————————————————————

2012.03.13

Klaipėdos miesto SVV tarybos posėdis, tema: “Turizmo plėtra Klaipėdos mieste ir Lietuvos pajūrio regione”.
Susitikime Klaipėdos miesto turizmo problematiką pristatė Klaipėdos universiteto Rekreacijos ir turizmo katedros vedėja, mokslų daktarė Aušrinė Armaitienė (Lietuvos rekreacijos ir turizmo edukologų asociacijos prezidentė). Mokslininkės teigimu, turizmo padėtis Klaipėdos mieste yra tragiška. SVV tarybos protokolas , Aušrinės Armaitienės pranešimas tarybos metu
Apie tai rašė:
Klaipėdos dienraštis Turistai aplenkia miestą
Klaipėdos dienraštis Turistų į Klaipėdą nebevilioja net jūra
15min Pajūrio turizmo specialistai: ‘Visi kas netingi, mus lenkia’
Kęstutis Gabšys: Miesto turizmui reikia tik platesnio požiūrio

—————————————————————————————

2012.03.12

Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Lietuvos darbo birža

—————————————————————————————

2012.03.07

—————————————————————————————

Vasaris

2012.02.29

 • 16 val. Dalyvavimas Klaipėdos universiteto akreditacijoje (socialiniai partneriai)
 • 17.30 val. Jaunimo apskrito stalo diskusija – “Klaipėda – turistinis ar pramoninis miestas?”
  Diskusijoje apie Klaipėdos turizmą iškilo faktas, kad Klaipėdos Turizmo informavimo centras organizavo autobusus, kruizinių laivų turistams vežti tiesiai į Akropolį, aplenkiant Klaipėdos senamiestį. Keisčiausiai, tai kad dėl mirštančio Klaipėdos senamiesčio yra kaltinamas senamiestyje įsikūręs verslas.

—————————————————————————————

2012.02.28

 • SVV tarybos darbinės grupės susitikimas. Diskusijos tema: “Klaipėdos miesto ir Lietuvos pajūrio regiono turizmo plėtra”
  Susitikimo laikas: 2012 m. vasario 28 d. (antradienis) 17.30 val.
  Susitikimo vieta: Liepų g. 11 II aukšto fojė salė, Klaipėdos savivaldybė

—————————————————————————————

2012.02.23

I. Tema: Klaipėdos turizmo išteklių apskaita ir naudojimas

Klausimai:

 • 1. Kokia informacija apie turizmo išteklius Klaipėdos mieste renkama ir sisteminama bei kokia administracinė savivaldos institucija už tai yra atsakinga.
 • 2. Kur ir kokiu detalumu yra pateikiama informacija apie Klaipėdoje esamus turizmo išteklius vartotojams ir verslui.
 • 3. Kokiu dažnumu yra atnaujinama kintama informacija apie turizmo išteklius Klaipėdos mieste.

Kviestiniai asmenys:
TIC direktorė
Savivaldybės tarptautinių ryšių ir turizmo sk.

II. Tema: Klaipėdos savivaldybės turizmo vystymo politikos gairės ir prioritetai

Klausimai:

 • 1. Kokios turizmo vystymo kryptis Klaipėdos savivaldybei šiuo metu ir artimiausioje ateityje yra prioritetinės.
 • 2. Kokios priemonės vykdomos ir planuojamos skatinant turizmo verslo plėtrą Klaipėdos mieste.
 • 3. Kokiuose dokumentuose yra užfiksuotos turizmo vystymo Klaipėdos mieste vystymo kryptys, prioritetai ir priemonės, bei kokios organizacijos yra už tai atsakingos.

Kviestiniai asmenys:
TIC direktorė
Savivaldybės tarptautinių ryšių ir turizmo sk.

III. Tema: Pasiruošimas 2012 m vasaros turizmo sezonui

Klausimai:

 • 1. Koks kalendorius renginių Klaipėdos mieste patvirtintas sąrašas ir kokios miesto tvarkymo priemonės planuojamos iki turistinio sezono ir jo eigoje.
 • 2. Kokia tvarka ir lengvatos Klaipėdos mieste numatomos gatvės prekybai renginių metu bei prekybai paplūdimiuose.
 • 3. Kas iš Klaipėdos savivaldybės administracijos ir kokiomis priemonėmis imasi koordinacijos teikti paslaugas miesto svečiams (turistams).

Kviestiniai asmenys:
TIC direktorė
Investicijų ir ekonomikos departamentas
Miesto ūkio departamentas

SVV tarybos darbinės grupės susitikimo metu išryškėjo labai daug Klaipėdos mieste su turizmu susijusiu problemų, kurias reikėtų nedelsiant spręsti. Šių problemų sprendimui numatoma įtraukti ir privačią iniciatyvą.
Apie tai rašė spaudoje: Vakarų ekspresas Turistinė Klaipėda: trūksta ne idėjų, o darbų

—————————————————————————————

2012.02.24

Klaipėdos mieste jau antrą kartą vyko Mokinių mokomųjų bendrovių mugė

Jau antrus metus iš eilės Klaipėdoje vyks Mokinių mokomųjų bendrovių (MMB) mugė. 2011 metais Klaipėdos moksleiviai iškovojo pergalę tarptautinėje Rygos Moksleivių mokomųjų bendrovių mugėje.

Mugė vyks: 2012 vasario 24 d. (penktadienis)
Mugės vieta: PC „Studlendas“, Herkaus Manto g. 84

Daugiau informacijos:

Vaizdo įrašai iš 2012 metų MMB mugės Klaipėdoje

Vaizdo įrašai iš 2011 metų MMB mugės Klaipėdoje

Dienraštis “Klaipėda” – Klaipėdos moksleiviai pristatė savo verslo idėjas
—————————————————————————————

2012.02.14

Planuojamas Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos posėdis
1. Mokesčių politika 2012 metams smulkiajam ir vidutiniam verslui Klaipėdos regione
2. Klaipėdos misto turgaviečių kaip smulkaus verslo plėtros koncepcija

—————————————————————————————

2012.02.02

Klaipėdos mero atsakymas į Klaipėdos miesto Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos kreipimąsi dėl verslo aplinkos gerinimo Klaipėdos mieste. Raštą rengė Dalia Pleskovienė, rašto projektą vizavo savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė ir administracijos direktorės pavaduotoja Alina Velykienė.
- 2012 vasario 1 dienos Klaipėdos mero atsakymo į SVVT kreipimąsi raštas
- 2012 sausio 17 dienos SVV tarybos Kreipimosi į Klaipėdos miesto tarybą ir mieto merą raštas

—————————————————————————————

2012.02.01

Klaipėdos Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos prie Klaipėdos miesto tarybos darbinės grupės susitikimas

Darbo grupės susitikime buvo aptarta mokesčių politika 2012 metams smulkiajam ir vidutiniam verslui Klaipėdos regione.

Darbo grupės klausimai:
- Kokius mokesčius moka SVV Klaipėdos mieste (į savivaldybės biudžetą)?
– Kokios taikomos SVV skatinimo priemonės (mokestinės lengvatos)?
– Kaip skatinama verslo pradžia (mokestinės lengvatos)?
– Kaip skatinamos inovatyvios ir kūrybinių industrijų įmonės (mokestinės lengvatos)?

Papildomi klausimai:
- Kokius mokesčius moka didieji prekybos centrai: “Akropolis”, “BIG”, “Studlendas”, “Arena”, “Grandus”, “Banginis”...
- Kokius mokesčius moka senamiesčio teritorijoje įsikūrę prekybos centrai: “Mega Plaza”, Kiras
– Ar yra mokestinių išimčių stambiesiems prekybos centrams? Kas ir kokių mokesčių nemoka, kodėl?

Pranešėjai:
- Jolanta Uptienė, Mokesčių skyriaus vedėja, Finansų ir turto departamentas, Klaipėdos miesto savivaldybės administracija
- Edita Cibienė VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė

Apie tai rašė:
Vakarų ekspresas – Smulkieji verslininkai prilygsta didiesiems

—————————————————————————————

Sausis

2012.01.17 15:00


—————————————————————————————

2012.01.05 17:30

 • 2012 metų sausio 5 d. įvyko Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos darbinės grupės susitikimas. Buvo aptariama praėjusi (2007 – 2013 metų) ir ruošiama (2013 – 2020 metų) Klaipėdos miesto strategija. Susitikimo metu paaiškėjo, kad formuojant miesto strategiją ir ją įgyvendinant neatsižvelgiama į Vizijos ir prioritetų rodiklius ( TIKSLUS ), taip atsitiko todėl, kad to nereikalauja Lietuvos įstatymai. Pagrindinis miesto TIKSLAS yra pasiekti, kad gyventojų skaičiaus metinis prieaugis Klaipėdos mieste būtų didesnis arba bent lygus 1. Iš to, kad Klaipėdos miestas per 10 metų neteko 31.000 gyventojų, galime spręsti, kad pasirinktos priemonės strategijai įgyvendinti buvo netinkamos. Taip pat matome, kad ekonominio nuosmukio metu nebuvo peržiūrėtos priemonės ekonominio nuosmukio padariniams mažinti, dėl šios priežasties labiausiai nukentėjo smulkiausios miesto įmonės.

Susitikimo metu buvo išreikštas pageidavimas įvertinti ruošiamą 2012 metų apklausos anketą, kurios dėka vėliau bus formuojama miesto strategija. Parsisiųskite anketą, peržiūrėkite ir duokite savo įvertinimą.

Susiję dokumentai:
Klaipėdos miesto planavimo dokumentai: strategija, metinės analizės ir ataskaitos
2006 metų ekonominės Klaipėdos miesto aplinkos tyrimas nuo 1 iki 45 psl. PDF
2006 metų ekonominės Klaipėdos miesto aplinkos tyrimas nuo 46 iki 76 psl. PDF
—————————————————————————————

2012.01.03


—————————————————————————————

2011 m.

Gruodis

2011.12.20


—————————————————————————————

2011.12.13


—————————————————————————————

2011.12.08

Konferencija “Klaipėdos verslo diena 2011”

Siekdami paskatinti socialinį dialogą, bendravimą ir tarpusavio supratimą, taip pat stiprinant efektyvesnį ir greitesnį aktualių problemų sprendimą, tarp smulkaus ir vidutinio verslo bendruomenės ir Klaipėdos miesto savivaldos 2011 gruodžio 8 d., ketvirtadieni, rengiame konferenciją – socialinį forumą Klaipėdos verslo diena 2011 . Mes manome, kad smulkiam ir vidutiniam verslui Klaipėdos mieste skiriamas nepakankamas dėmesys ir pasirengę prisidėti prie situacijos keitimo. Sėkmingas socialinis dialogas, tarp verslo ir Klaipėdos miesto savivaldos, turėtų iš esmės pakeisti Klaipėdos ekonominę ir socialinę padėtį.

Konferencijos programą PDF formatu

Konferencijoje dalyvavo 107 dalyviai: smulkaus ir stambas verslo atstovai, Klaipėdos universiteto atstovai, Valstybinės ir Socialinių mokslų kolegijų atstovai, Klaipėdos miesto tarybos nariai ir savivaldybės administracijos darbuotojai, Valstybinė mokesčių inspekcijos atstovai.

Konferencijos pranešimai:

Konferencijos ‘Klaipėdos verslo diena 2011’ [5 dalių video medžiaga]

Žiūrėti video HD formatu

LRT laida Panorama 2011.12.08 – žiūrėti nuo 28:45 minutės

Apie mus rašė spaudoje:


————————————————————————-

Lapkritis

 • 2011.11.29

Klaipėdos mero, 2011 metų lapkričio 29 d. raštas dėl smulkaus ir vidutinio verslo aplinkos gerinimo Klaipėdos mieste PDF . Šis raštas buvo atsakymas į 2011 metų rugsėjo 30 d. smulkiojo ir vidutinio verslo kreipimąsi – prašymą skirti didesnį dėmesį verslo aplinkai Klaipėdos mieste, imantis pasiūlytų priemonių Kreipimosi raštas 2011.09.30 PDF
—————————————————————————————

 • 2011.11.22

Įvyko pirmas Klaipėdos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos (KSVVT) prie Klaipėdos miesto savivaldybės posėdis. Posėdį sušaukė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas. Pirmo posėdžio tikslas buvo išrinkti Tarybos pirmininką. Po pasiūlymų ir svarstymų vienbalsiai buvo patvirtinta Aro Mileškos, Klaipėdos apskrities darbdavių asociacijos vadovo kandidatūra.
Susiję dokumentai:


—————————————————————————————

 • 2011.11.16

Klaipėdos apskrities darbdavių asociacijos vadovas Aras Mileška dalyvavo “Žinių radijo” laidoje “Verslo bitės”, tema: Klaipėda – pirmas Lietuvos miestas, kuriame pradės veikti smulkiojo ir vidutinio verslo taryba. Skaityti plačiau
—————————————————————————————

 • 2011.11.09

Kreipimasis į Klaipėdos miesto valdžia dėl verslo liudijimų nuolaidų 2012 metams.

Klaipėdos apskrities darbdavių asociacija palaiko Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacijos pasiūlymą ir mano, kad dirbantiems asmenims taip pat turi būti suteikta 50% lengvata įsigyjant verslo liudijimą. Dirbantys asmenys užsiima papildoma veikla ne tam, kad praturtėtų, o tam, kad kompensuotų nepakankamas pajamas gaunamas iš nuolatinės veiklos. Manome, jog tokie asmenys neužsiimdami papildoma veikla, gali kreiptis į savivaldybę dėl papildomų pašalpų ar kompensacijų, o turėdami verslo liudijimą, jie to daryti negali. Praktika rodo, kad asmenys gaunantys pakankamas pragyvenimo pajamas, vienu metu dvejuose darbovietėse nedirba.
Pilna kreipimosi kopija
—————————————————————————————

Spalis

 • 2011.10.27
Noriu visus pasveikinti su dideliu smulkaus verslo laimėjimu Klaipėdos mieste!
Šiandien Klaipėdos miesto savivaldybės Taryboje (2011 metų spalio 27 d. 10:30 val.) buvo pritarta Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos (KSVVT) steigimui, bei patvirtinti tarybos nuostatai ir KSVVT sudėtis (14 narių). Netrūkus Klaipėdos meras sušauks pirmą tarybos posėdį, kurio metu bus išrinkti Tarybos pirmininkas ir pavaduotojas.
Nuo šiol, visi smulkaus verslo problemų sprendimai keliaus tiesiai į miesto Tarybą, apeinant visus savivaldybės klerkus.

P.S. Šis pasiekimas yra visų 5 apsijungusių Klaipėdos miesto asocijuotų verslo organizacijų, metų darbas.
* Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija
* Klaipėdos apskrities verslininkų asociacija
* Klaipėdos verslininkų senamiesčio sąjunga
* Asociacija Mano miestas Klaipėda
* Klaipėdos apskrities darbdavių asociacija

Klausimo projektą rasite čia…
Apie šį įvykį rašė spaudoje:
DELFI ; Lietuvos rytas ; Geros žinios ; Klaipėda ; Vakarų ekspresas ; ELTA
Klaipėdos apskrities darbdavių asociacija

—————————————————————————————

 • 2011.10.24 14 val.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje vyko Smuklaus ir vidutinio verslo 2012 metų biudžeto derinimas su asocijuotomis SVV organizacijomis. Buvo atsižvelgta į SVV organizacijų siūlymus ir prieitas vieningas sutarimas. Strateginiam miesto komitetui bus pateikti svarstyti du biudžetai: trumpesnis (įtraukta tik dalis SVV organizacijų pasiūlymų) ir praplėstas (įtraukti visi pasiūlymai).

Noriu padėkoti visiems susitikimo dalyviams:

 • Alinai Velykienei (Savivaldybės administracijos direktorės pavaduotoja)
 • Daliai Pleskovienei (Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyrius)
 • Ričardui Zulcui (Investicijų ir ekonomikos departamentas)
 • Raimundui Vaitiekūnui (Marketingo strategija)
 • Edmundui Kvedarui (Ekonomistas, Lietuvos metų mokytojas)
 • Aurelijai Petkūnienei (Klaipėdos senamiesčio verslininkų sąjunga)
 • Donatui Botyriui (Lietuvos smulkiųjų verslininkų ir prekybininkų asociacija)
 • Airidui Tamavičiui (Klaipėdos apskrities verslininkų asociacija)
 • Ingai Stonkienei (Klaipėdos buhalterių klubas)
 • Sauliui Savickui (Mano miestas Klaipėda, verslo grupė)
 • Mariui Krasauskui („Verslauk“ atstovas Klaipėdai)
 • Modestui Vitkui (Klaipėdos miesto Jaunimo reikalų koordinatorius)

—————————————————————————————

Rugsėjis

 • 2011.09.30

Kreipimasis nuo Klaipėdos apskrities asocijuotų smulkaus ir vidutinio verslo organizacijų į miesto valdžią, kad būtų skirtas darbuotojas Klaipėdos miesto savivaldybės administracijoje atsakingą už SVV strategijos ir biudžeto formavimą.

Parsisiųsti pilną dokumento versiją

Rugpjūtis

————————————————————————————————————
Klaipėdos miesto savivaldybės administracija pradėjo derinti Klaipėdos miesto Smulkaus ir vidutinio verslo tarybos nuostatus. Tai vienas didžiausių Klaipėdos miesto smulkiųjų verslininkų pasiekimų per 21 nepriklausomybės metus. SVV tarybos nuostatų tvirtinimas Klaipėdos miesto taryboje planuojamas 2011 m. rugsėjo-spalio mėnesiais.
————————————————————————————————————

Liepa

 • 2011 m. liepos 25 d. įvyko susitikimas su Lietuvos Respublikos seimo nariais išrinktais nuo Klaipėdos miesto. Susitikimo tema “Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) skatinimo problemos Klaipėdos mieste”. Susitikimo metu buvo pristatyta kas yra SVV, su kokiomis problemomis jis susiduria ir kodėl jį reikia skatinti. LR seimo nariai palaikė smulkaus ir vidutinio verslo organizacijų iniciatyvas ir pažadėjo dėti visas pastangas, kad situacija mieste keistųsi.
 • 2011 m. liepos 22 d. Visuomenės harmonizavimo parke vyko Lietuvos Respublikos diplomatinių atstovybių vadovų metinio susitikimo išvažiuojamoji sesija. Sesijoje buvo nagrinėjami du klausimai: investicijų pritraukimas į Lietuvą ir atvykstamojo turizmo skatinimas. Renginiui toną uždavė Užsienio reikalų ministro Audronio Ažubalio kalbą Diplomatinės tarnybos ir verslo bendradarbiavimas . Pasisakė ir Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos prezidiumo narys Augustinas Rakauskas. Augustinas atkreipė ambasadorių dėmesį, kad labai svarbu jog investicijas į Lietuvą iš užsienio lydėtų ir lietuviškas kapitalas (kurtusi bendro kapitalo įmonės), priešingu atveju mes judėsime ne į priekį, o tapsime Europos “kūno” apatine dalimi.
  Susitikimo metu ambasadoriai bendravo su verslo atstovais, buvo apsikeista kontaktais.

Birželis

Gegužė

 • Čia rasite 2011 gegužės 18 d. Klaipėdos skyriaus Sodros veiklos pristatymą Trišalėje taryboje. Pati šviežiausia darbo rinkos informacija. Sužinosite tikslų draudėjų (įmonių) ir apdraustųjų (darbuotojų) skaičių Klaipėdos mieste ir rajone. Taip pat pamatysite kokios yra darbuotojų sergamumo ir išmokų tendencijos. Pateikta informacija, kiek įmonės yra skolingos SODRAI ir kaip kito įsiskolinimas laike. Taip pat pateikta informacija apie bankrutuojančias įmones. Pateikti duomenys yra labai tikslūs ir gali skirtis nuo statistikos departamento ar VMI.

Balandis

 • 2011 m. balandžio 14 d. vyko asociacijos “Mano miestas Klaipėda” Jaunimo verslumo turnyro “Užaugink verslo idėją” pristatymas Klaipėdos miesto savivaldybėje. Fotografė Rasa Tautvydienė

Vasaris

Sausis

 • 2011 sausio 18 d. įvyko susitikimas su Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministru Raimundu Palaičiumi. R. Palaitis pristatė kaip vykdomas Nacionalinis susitarimas. Taip pat buvo klabama apie regioninę plėtrą ir kaip verslas gali prisidėti prie socialinės atskirties mažinimo. Susitikimo metu buvo kalbama ir apie santykius tarp Klaipėdos krašto SVV ir vietinės valdžios, bei verslo skatinimo problematiką. Plačiau apie susitikimą...
 • Ruošiami SVV tarybos prie Klaipėdos miesto savivaldybės nuostatai. Kviečiame visus neabejingus smulkiam ir vidutiniam verslui Klaipėdos mieste prisidėti prie šios organizacijos nuostatų kūrimo, vėliau aktyviai įsijungiant į šios institucijos darbą.

2010 m.

Gruodis

Konferencijos “Klaipėdos verslo diena” rezoliucija ir kreipimasis į Klaipėdos miesto Merą ir Tarybą:

Lapkritis

 • Pateiktas prašymas ir priimti į Trišalę komisiją prie Klaipėdos teritorinės darbo biržos. Nuo šiol Klaipėdos teritorinėje darbo biržoje bus atstovaujami smulkaus ir vidutinio verslo interesai.

Rugsėjis

 • Pateiktas prašymas priimti į SVV tarybą prie Lietuvos respublikos Ūkio ministerijos. Nuo šiol mūsų asociacijos atstovai turi teisę dalyvauti tarybos posėdžiuose ir išsakyti savo nuomonę mums svarbiais klausimais. SVV taryba turi labai didelę įtaką svarstant ir priimant Lietuvos vyriausybės įstatymus. Ministro pirmininko įsakymu yra patvirtinta, kad visus įstatymus, kurie liečia SVV, vyriausybė tvirtins tik turėdama SVV tarybos išvadas. Platesnę informaciją apie SVV tarybą rasite: SVV taryba
 • Pristatytą Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) plėtros problematika Trišalėje taryboje prie Klaipėdos miesto savivaldybės. Buvo pasiūlyta Klaipėdos miesto savivaldybei SVV skatinimo strategija su tikslu atgaivinti ir sustiprinti SVV Klaipėdos mieste. Trišalės tarybos susitikime SVV problematiką pristatinėjo: Klaipėdos apskrities darbdavių asociacija (susirinkimo iniciatoriai), valstybinė mokesčių inspekcija, Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra, Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas, Klaipėdos apskrities verslininkų asociacija, Klaipėdos senamiesčio verslininkų sąjunga, Klaipėdos miesto švietimo skyriaus atstovai, Jaunimo reikalų prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovai.

Rugpjūtis


Klaipėdos krašto asocijuotos verslo struktūros jau sulaukė dalies valdžios institucijų palaikymo. Mus palaiko:
 • Lietuvos Respublikos vyriausybė
 • Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius

Balandis

2009 m.

 • Planuojama įstoti į Trišalę tarybą prie Klaipėdos apskrities darbo biržos (pateikti dokumentai laukiama oficialaus pakvietimo)

2008 m.

 • Asociacija įstojo į Lietuvos verslo darbdavių konfederaciją
 • Klaipėdos apskrities darbdavių asociacija tapo Klaipėdos savivaldybės Trišalės tarybos nare
 • Asociacija laimėjo “Leonardo Davinčio” mobilumo projektą, kurio dėka visi asociacijos nariai turėjo galimybę išvykti į 5 užsienio valstybes ir susipažinti su giminingų įmonių veikla sprendžiant neįgalių žmonių integravimo į darbo rinką klausimus. Buvo aplankytos tokios valstybės kaip: Ispanija, Švedija, Italija, Bulgarija, Turkija.
 • Asociacija tapo Lietuvos verslo darbdavių konfederaciją prezidiumo nare

2007 m.

 • Klaipėdos apskrities darbdavių asociacija (KADA) yra įsteigta 2007m.

Susijusios nuorodos

Mūsų kontaktai

Klaipėdos apskrities darbdavių asociacija

Registracijos kodas: 301151816
Buveinė: Vilhelmo Berbomo g. 10-311 (KMTP), LT-92221 Klaipėda
Tel.: 8 46 414111
Mob.: 8 650 83802
E-paštas: verslas[eta]vakarai.lt
Einamoji sąskaita:
Nr. LT117180500000606118
AB Šiaulių bankas, Klaipėdos filialas (banko kodas 71805)
Vadovas: Aras Mileška